Płytki rektyfikowane czym się charakteryzują?

Płytki rektyfikowane zdobywają coraz większą popularność. Czym się charakteryzują? Poddawane są specjalnej obróbce mechanicznej. Dzięki temu uzyskuje się idealnie gładki kształt. Stanowią prawdziwą ozdobę wnętrza. Z powodzeniem mogą być stosowane również w salonie.

Płytki ceramiczne rektyfikowane można stosować zarówno na podłodze jak i na ścianie. Sama obróbka mechaniczna polega na idealnym ścięciu i zeszlifowaniu płytek. Dzięki temu uzyskuje się idealnie proste krawędzie. Płytki pasują do siebie doskonale. Wszystkie płytki mają takie same rozmiary. Można je z powodzeniem stosować wszędzie tam gdzie chcemy uzyskać jednolitą powierzchnię. Do ich ułożenia nie trzeba również stosować fug. Lepiej jednak zdecydować się na zastosowanie nawet delikatnej fugi. W innym wypadku pod wpływem wewnętrznych rozprężeń płytki mogą pękać.

Najlepiej płytki rektyfikowane sprawdzają się w pomieszczeniach utrzymanych w nowoczesnej stylistyce. W przypadku wnętrz o klasycznej aranżacji lepiej postawić na tradycyjne płytki ceramiczne. Płytki ceramiczne rektyfikowane wymagają również zdecydowanie większej precyzji przy układaniu. Poszczególne elementy powinny być idealnie do siebie dopasowane. Ważne jest również to by powierzchnia była odpowiednio wyrównana. Najlepiej stosować wodoszczelny klej. Płytki rektyfikowane świetnie się prezentują zwłaszcza w postaci wielkoformatowej. Można je stosować zarówno w tak newralgicznych miejscach jak łazienka, kuchnia czy przedpokój. Ich nowoczesna stylistyka świetnie też będzie prezentowała się w minimalistycznych salonach.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.