Płytki ceramiczne imitujące naturalne drewno

Płytki ceramiczne zaliczane są do najtwardszych materiałów wykończeniowych. W chwili obecnej panuje jednak moda na naturalne, drewniane posadzki. A co, jeśli można połączyć wytrzymałość ceramicznej posadzki z pięknym wyglądem drewnianej podłogi?

Takie możliwości dają bowiem płytki ceramiczne imitujące naturalne drewno. Producenci dokładają wszelkich starań by płytki ceramiczne jak najlepiej odwzorowały drewniane słoje. Tonacja kolorystyczna doskonale imituje naturalne drewno. Przy ich układaniu stosuje się niewielkie, niemal niewidoczne gołym okiem spojenia. Fugi są ledwo widoczne.

Płytki ceramiczne mogą imitować dowolny rodzaj drewna, począwszy od rodzimych gatunków drzew po egzotyczne odmiany. Płytki ceramiczne imitujące drewno spokojnie mogą więc zagościć na podłodze w naszym salonie. W zależności od naszych preferencji mogą one imitować solidny dębowy parkiet, sosnowe deski czy egzotyczne odmiany typu wenge.

Płytki drewnopodobne dostępne są w wielu różnych wariacjach kolorystycznych, wzorach oraz odmianach. Spokojnie dopasuje je do każdego wnętrza. Do wnętrz typu glamour świetnie będzie pasować płytka imitująca ciemniejsze odmiany drewna. Z kolei we wnętrzach skandynawskich, rustykalnych lepiej postawić na jasne płytki drewnopodobne. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest wygoda i funkcjonalność. O wiele łatwiej tego typu podłogę utrzymać w czystości. Płytki są zdecydowanie odporniejsze na uszkodzenia. Zawsze prezentują się świeżo. O wiele wolniej się ścierają i nie jest potrzebne ich cyklinowanie.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.