Jakie płytki na taras i balkon?

Płytki na tarasie oraz balkonach powinny być spójne pod względem wizualnym z elewacją budynku. Do tego powinny spełniać określone wymagania. Muszą być bardzo wytrzymałe, odporne na duże wahania temperatur oraz antypoślizgowe.

Latem płytki położone na tarasie od południowej strony mogą być nagrzewane do nawet 40 stopni, z kolei zimą narażone są na duże spadki temperatur poniżej zera. Płytki ceramiczne na tarasie i balkonie powinny być więc mrozoodporne. W innym wypadku zaczną pękać. Powinny również charakteryzować się 3-procentową nasiąkliwością. Dla własnego bezpieczeństwa lepiej też postawić na płytki antypoślizgowe. W przypadku tarasów i balkonów ten parametr powinien utrzymywać się na poziomie R10.

Same parametry to nie wszystko. Płytki tarasowe i balkonowe powinny również odpowiednio się prezentować. Ważna jest więc ich wielkość, faktura oraz wykonanie. Coraz modniejsze stają się. Fugowanie w ich przypadku jest mało widoczne. Dzięki temu dobrze prezentują się płytki imitujące naturalne drewno. Efekt jest jeszcze lepszy bowiem fugi są niemal niewidoczne. Uzyskujemy jednolitą powierzchnię na tarasie.

Najczęściej wybierane na taras i balkon są płytki gresowe. Doskonale wypełniają one pokładane wobec nich wymogi. Charakteryzuje je wysoka mrozoodporność, zachwycają również wspaniałym wyglądem. Nie tracą też swojej naturalnej barwy pod wpływem promieni UV. Na tarasie i balkonach można też zastosować płytki granitowe, z piaskowca czy wapieni. Ważne by były odporne na niekorzystne czynniki zewnętrzne.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.